KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12317063

nr 1231 7063

Titus Wikström

(1887-1979)

Oljemålning, Titus Wikström (1887-1979), Signerad, daterad 1950, Militärbåt. Olja på duk, 46x63 cm

Titus Wikström, svensk bildkonstnär och sjökapten född 1887, död 1979.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 28 januari 2019
kl 18:19:22

22/1 16:47:27 1      300 kr
28/1 18:14:23 2      Vinnande bud

Titus Wikström

Läs mer om Titus Wikström